• „O Vianociach v každom z nás“

• 09.12.2018 13:12
      • Čaro Vianoc cítiť pomaly na každom kroku, vianočná výzdoba v mestách, množstvo reklám,  kupovanie darčekov, ale  pôvodný význam sviatkov  akoby sa  úplne vytratil. O tom, aké zvyky a tradície mali naši predkovia v minulosti,  sa žiaci druhých a štvrtých ročníkov dozvedeli v edukačnom programe „O Vianociach v každom z nás“, ktorý pre žiakov pripravili zamestnanci Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku.

• V programe sa žiaci dozvedeli o vianočných tradíciách a zvykoch v rôznych časových obdobiach, ale aj o tom, ako ich prežívame dnes my. Veď len  vďaka minulosti a našim predkom, v ktorých stopách dodnes kráčame, sa môžeme každoročne vzájomne obdarovávať aj v čase štedrých Vianoc.

• Naspäť na zoznam článkov