• „O Vianociach v každom z nás“

• 09.12.2018 13:12
        • Čaro Vianoc cítiť pomaly na každom kroku, vianočná výzdoba v mestách, množstvo reklám,  kupovanie darčekov, ale  pôvodný význam sviatkov  akoby sa  úplne vytratil. O tom, aké zvyky a tradície mali naši predkovia v minulosti,  sa žiaci druhých a štvrtých ročníkov dozvedeli v edukačnom programe „O Vianociach v každom z nás“, ktorý pre žiakov pripravili zamestnanci Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku.

• Deti na nete

• 04.12.2018 23:15
        • V piatok 30.11. p. Chupáčová z organizácie Deti na nete prišla so žiakmi 6. - 9. ročníka diskutovať na témy - bezpečnosť na internete, kyberšikana a závislosť na internete. Pomocou videí zo stránky detinanete.sk navodila problém, ktorý ďalej spolu so žiakmi v diskusii rozoberali. Ako sa sama presvedčila, naši žiaci mali väčšinou dobré znalosti danej témy. Na záver prednášky ich upozornila, kde sa môžu otestovať, či správne používajú mobilné zariadenie, resp. sú závislé na internete.
        • Hostia z Veľkej Británie

• 10.06.2018 19:41
        • Koncom apríla sa uskutočnila na hodine anglického jazyka v 8. ročníku beseda s hosťami z Veľkej Británie - Slovenkou Zuzkou, ktorá žije v Londýne už 15 rokov a jej synčekom Danielom.  Danny predstavil žiakom svoju krajinu, školu a mnoho iných zaujímavých vecí. Po prezentácii nasledovala diskusia, v ktorej žiaci mali priestor pýtať sa na to, čo ich zaujíma.
          Odozva žiakov bola veľmi pozitívna, bola to pre nich príjemná zmena, príležitosť „rozprávať anglicky“ sa nevyskytuje každý deň.
          Cieľom tejto besedy bolo využiť komunikačné zručností z hodín angličtiny v autentickej diskusii s osobou, ktorá pochádza z anglicky hovoriacej krajiny.
          Ďakujeme za ich čas a tešíme sa opäť na ich návštevu.

• Beseda o včelách

• 29.04.2018 20:41
        • Pondelok 23. apríla bol pre deti 2.A a 2.B dňom príjemného stretnutia s pracovníkom TANAPu, ktorý deťom pútavo priblížil život včiel od vývinu včielky, cez všetky fázy jej života. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o matke - kráľovnej, včielkach robotniciach, trúdoch. Informoval žiakov o namáhavej práci včelára pri starostlivosti o úle, spracovaní medu, výrobe rámikov... Žiaci si vyskúšali niektoré z náradí a pomôcok včelára, pozreli si zaujímavý DVD film zo života včiel. Žiakom sa beseda veľmi páčila a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.