• Vianočné trhy a tvorivé dielne

• 18.12.2018 08:16
        • Dňa 12.12.2018 sa konali na Z.Š. J.D. Matejovie už po tretíkrát Vianočné trhy a tvorivé dielne. Tak, ako v predchádzajúcich ročníkoch, tak aj teraz ste si mohli vyrobiť krásne vianočné ozdoby alebo podporiť deti kúpou výrobkov, ktoré zhotovovali so svojimi blízkymi. Mnoho dobrých ľudí tak urobilo radosť nielen deťom našej školy ale aj sebe.
        • Mikulášsky volejbalový turnaj

• 09.12.2018 13:10
        • Opäť aj tento rok sme si pripomenuli a užili sviatok svätého Mikuláša formou už tradičného  volejbalového turnaja, ktorý naša škola organizuje už 13. rok. Na turnaji sme privítali družstvá Seniorov, ktorí nás vždy prekvapia svojou vitalitou, Rodičov a priateľov školy, ktorí chcú vždy uspieť a Učiteľov, ktorí sa im to snažia prekaziť.
        • Červené stužky 2018

• 04.12.2018 23:25
        • V školskom roku 2018/2019 sa naša základná škola opäť zapojila do celoslovenského projektu ČERVENÉ STUŽKY. Tak ako v minulosti, najväčšej obľube sa tešila výtvarná súťaž. Svoju kreativitu v nej ukázali žiaci deviateho ročníka, spomedzi ktorých sme vybrali 3 najlepšie práce a zaslali ich do súťaže.
        • Príbehy 20. storočia

• 12.11.2018 00:07
        • V októbri bola na Wiesnerovom námestí v našom meste inštalovaná výstava neziskovej organizácie POST BELLUM. Táto organizácia sa venuje archivovaniu spomienok ľudí na obdobie druhej svetovej vojny, holokaust, fašistický a komunistický režim.

• Zážitkové učenie predškolákov na Matejke

• 12.11.2018 00:05
        • V dňoch 15.10. a 29.10. nás navštívili predškoláci z Materskej školy Belka. Vlastným bádaním spoznali niektoré vlastnosti magnetov. Naučili sa, že každý magnet má dve rôzne strany (severnú a južnú), pričom rovnaké sa „nekamarátia“ a dve rôzne sa navzájom priťahujú.