• 16.04.2024 21:57
          • V dňoch 8. - 12.4. sa naši tretiaci zúčastnili základného plaveckého výcviku v krásnom prostredí plavárne hotela Permon. Žiaci boli podľa svojich plaveckých zručností rozdelení do štyroch skupín. Každý deň začali rozcvičkou a potom hurá do vody. Tí menej skúsení sa hravou formou zoznamovali s vodou, prekonávali strach pri ponáraní pod hladinu, osvojovali si techniku dýchania i základy plaveckých štýlov. Zdatnejší plavci sa zdokonaľovali v technike už naučených plaveckých spôsobov. Najlepšou odmenou za odvedenú prácu im každý deň bola jazda na tobogáne či šmýkačke. Na konci výcviku každý podľa svojich schopností zdolal niekoľko metrov bazéna. Snaha všetkých žiakov bola ocenená "Mokrým vysvedčením".
          • Florbalový turnaj v ŠKD

• 15.04.2024 19:08
          • V piatok 12. apríla 2024 si žiaci I. stupňa našej základnej školy v ŠKD zmerali svoje sily vo florbale. Pani vychovávateľky vyzvali žiakov aby si v piatok priniesli florbalky a zahrali si so spolužiakmi a kamarátmi zápas. Pani vychovávateľka Ilavská pripomenula deťom dôležitosť pohybu pre ich zdravie, hovorila o florbale ako o športovej aktivite pre chlapcov aj dievčatá, ktorá má svoje pravidlá a pri ktorej kladieme dôraz na priateľské športovanie a férové súperenie v kolektíve. Mysleli sme aj na tých, ktorí ešte florbalku doma nemajú a tak si žiaci zahrali aj so školskými hokejkami. Medzinárodný deň florbalu sme oslávili zápasmi medzi prvákmi a druhákmi na školskom ihrisku a svoje sily si zmerali aj tretiaci so štvrtákmi popoludní v telocvični, na ktorý zápas prišli povzbudzovať aj mladší kamaráti.
            Šport je skvelý a úžasné na ňom je, že môžeme zažiť spoločné nadšenie z neho.
          • Veľkonočné tvorivé dielne

• 04.04.2024 08:20
          • Tento rok bol predveľkonočný čas výnimočný. Príjemné počasie, slniečko, ozdobené stromčeky v areáli školy vajíčkami a.... tvorivé dielne. Tradícia tvorivých dielní opäť tento rok ožila v jedálni našej školy. Žiaci si mali možnosť so svojimi rodičmi, starými rodičmi ozdobiť vajíčka, zapliesť korbáče, vyrobiť papierovú sliepočku, zajka, vymaľovať sadrovú ozdôbku... Všetci sa mohli popri práci občerstviť aj výbornými koláčikmi, čajom, kávičkou. S dobrým pocitom a rukami plnými krásnych výrobkov sa mohli začať veľkonočné sviatky
          • „Hodina deťom“ na Matejke

• 03.04.2024 06:52
          • Dňa 21. marca sa na škole uskutočnil ďalší ročník celoslovenskej zbierky „Hodina deťom“. V priebehu pár hodín sa podarilo našim dvom dobrovoľníckym tímom vyzbierať sumu 250, 20 eur. Všetkým, ktorí sa do tejto charitatívnej akcie zapojili patrí veľké ĎAKUJEM.
            Koordinátorka zbierky
          • Veľkonočný pozdrav v zariadení pre seniorov SČK

• 02.04.2024 19:54
          • Stále sa niekam ponáhľame, niečo riešime, telefonujeme, vybavujeme, nakupujeme, pripravujeme sa do školy a do práce, stretávame počas našich dní mnoho svojich známych a príbuzných…

Nie všetci ľudia takto žijú a akýkoľvek kontakt s ľuďmi, milé slovo, pieseň, báseň a možno len úsmev od Matejkáčov veľmi potešil v stredu pred Veľkou nocou seniorov v susednom zariadení v poliklinike. Toľko šikovných žiakov máme, prečo to nevyužiť a spríjemniť tak sviatočné chvíle ľuďom, ktorí sú už nie veľmi zdraví a niekedy aj osamelo smutní….

My sme sa presvedčili, že milé pani sestričky pre nich robia všetko, čo je v ich silách, starajú sa o nich a pri ich namáhavej práci si tiež zaslúžia malé a milé predstavenie od susedov z Matejky. Naši žiaci začali spievať už na prízemí polikliniky, tak ako pri návšteve pred Vianocami. S veselou náladou a s očami plnými očakávaní sa predviedli tak krásne, že od dojatia sa nám viacerým tisli slzy do očí. Na záver odovzdali veľkonočné pozdravy, sladkosti a spoločne sme si všetci zaspievali obľúbenú pieseň uja “speváka”, ktorý si chvíle v tomto zariadení spríjemňuje spevom od rána do večera - “V hlbokej doline, srnka vodu pije…”

A veru hlboko sme sa viacerí zamysleli, aký je život vzácny a ako si treba vážiť ľudí okolo nás. Naše deti si to užili a oči seniorov boli plné radosti, potešenia a najmä múdrosti, ktorú už dnes treba niekedy dlho hľadať!