• Predškoláci v našej škole

• 16.03.2024 21:41
          • Len nedávno sme v našej škole privítali prváčikov a už sa pomaly blíži zápis pre budúcich prváčikov. A preto sme predchádzajúce dni mali niekoľko milých návštev. Navštíviť prvákov prišli predškoláci z mestských a okolitých škôlok. Detičky, ktoré budú od septembra prvákmi, prišli pozrieť ako to vyzerá v našej škole. Skontrolovali, či naozaj máme lavice a velikánsku tabuľu. Hodinu sa spoločne učili s našimi prvákmi a druhákmi. Naši žiaci im ukázali ako sa už naučili čítať, písať, počítať a predškoláci sa pochválili, akí sú šikovní a čo sa v škôlke naučili oni. Hodina rýchlo a veselo ubehla a detičky odišli plné zážitkov, radosti a skúseností. Ďakujeme za tieto milé návštevy a predškolákom prajeme úspešné zvládnutie zápisu do 1. triedy.
          • Lyžiarsky výcvik 2. ročník

• 05.03.2024 21:34
          • V jeden "krásny" upršaný deň (veľmi upršaný) sme sa my - druháci - vybrali na lyžovačku na Opalisko do Závažnej Poruby. Viezol nás veselý a stále usmiaty ujo šofér autobusu od spoločnosti Mimi.
            Po príchode na svah sme si povedali, že asi pôjdeme naspäť, keďže sa rozpršalo ešte viac. Ale skvelí a vynaliezaví inštruktori PEPE ski nás obliekli do " pršiplášťov" a poďho na lyže.
            Celý týždeň sa nám trpezlivo venovali, a tak nám pomohli zdokonaliť sa v lyžovaní. Niektorí z nás stáli na lyžiach prvýkrát, no vďaka milým a usmiatym inštruktorom sme sa naučili "prvé kroky lyžovania." Občas sa na nás usmievalo aj slniečko.
            V piatok po rozcvičke inštruktori pripravili preteky. Všetci sme ich úspešne zvládli, a tak nás odmenili čokoládovou medailou a diplomom.
            S inštruktormi sme sa rozlúčili a poďakovali im za super týždeň.
            Naspäť do školy nás priviezol zase usmiaty a veselý ujo šofér, ktorému ďakujeme, že nás celý týždeň bezpečne vozil na svah a späť.
            - lyžiari - druháci
          • Valentínsky deň s cudzími jazykmi

• 26.02.2024 18:50
          • „I love you, you are my best friend, thank you....Ich liebe dich, danke“, ......., lásku, priateľstvo,  úctu môžeme vyjadrovať rôznymi spôsobmi , ale aj v rôznych jazykoch. U nás na Matejke sme si vyhlásili súťaž o najzaujímavejšiu „valentínku“, ktorá mala byť napísaná v akomkoľvek cudzom jazyku. V stredu 14.2. sme v schránke lásky našli a odovzdali všetkým adresátom krásne a kreatívne valentínske pozdravy aj v ruskom, nemeckom, španielskom, či anglickom jazyku. Neboli len zamilované, ale našli sme medzi nimi aj vyznania priateľstva, vďačnosti pani učiteľkám aj mamkám a milé slová svojim kamarátom. Najviac usilovní žiaci, ktorí si dali záležať na ich tvorbe boli:
            Sofia Vandriaková (8B)
            Tadeáš Velebír (8B)
            Nina Pozorová (7A)
            Neznámy autor (nádherný Valentínsky pozdrav v ruskom jazyku  - na fotke)
            Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a urobili niečo pre seba aj pre druhých!!!!
          • Karnevalová diskotéka

• 11.02.2024 16:35
          • Dňa 7.2.2024 ŠKD zorganizovalo pre deti karnevalovú diskotéku v maskách. Výborná atmosféra roztancovala všetky deti. Nálada bola vynikajúca až tak že sa im nechcelo ísť domov. Tešíme sa na budúci rok.

• 11.02.2024 11:56
          • V stredu 7.2.2024 bol na našej Matejke neobyčajný deň. Konečne prišiel dlho očakávaný karneval! Do školských lavíc zasadli superhrdinovia, princezné, zvieratká, čarodejnice, šašovia...Všetci sme sa pripravili zodpovedne. Dokonca aj naši učitelia sa zmenili na zaujímavé bytosti (čarodejnice, turisti, rockeri, Majster N, horolezci,  doktori, sestričky, aj Máša so svojím medveďom), ktoré svojím vzhľadom potešili a pobavili našich žiakov. Najzaujímavejšie masky sme ocenili, samozrejme dostali maličkú sladkú odmenu. Všetci sme si to veľmi užili a už teraz sa tešíme na ďalší karneval.