• Experti na Matejke

• 1. decembra si 19 žiakov II. stupňa preverilo svoje vedomosti v súťaži Expert geniality show. 7 šiestakov, 5 siedmakov a 7 ôsmakov súťažilo v kategóriách Tajomstvá prírody, Svetobežník, Mozgolamy, Do you speak English? a Spoločnosť kedysi a dnes. Každý žiak si musel vybrať dve témy a mohol získať diplom Expert na tému v obidvoch z nich za umiestnenie v prvej štvrtine a diplom Top Expert za celkové umiestnenie do stého miesta. Tento rok sme mali rekordný počet úšpešných súťažiacich. Najlepšie umiestnenie našich žiakov:
              • Zuzana Letošová, 7.A - Expert na tému Tajomstvá prírody (17. miesto zo 641 súťažiacich), Expert na tému Dejiny, udalosti, umenie (70. miesto z 542 súťažiacich) a Top Expert za 52. miesto z  1 298 súťažiacich
              • Jerguš Navrátil, 6.B - Expert na tému Tajomstvá prírody (81. miesto zo 655 súťažiacich) a Expert na tému Mozgolamy (74. miesto zo 736 súťažiacich) a Top Expert za 71. miesto z 1 151 súťažiacich
              • Leo Slosiar, 6.B - Expert na tému Svetobežník (72. miesto zo  407 súťažiacich) a Expert na tému Mozgolamy (116. miesto zo 736  súťažiacich)
              • Patrik Hrabal, 6.A - Expert na tému Svetobežník (93. miesto zo 407 súťažiacich) a Expert na tému Mozgolamy (112. miesto zo 736  súťažiacich)
              • Zuzana Pavlíková, 7.B - Expert na tému Svetobežník (100. miesto z 589 súťažiacich) a Expert na tému Mozgolamy (138. miesto zo 798 súťažiacich)
              • Michal Spišek, 6.B - Expert na tému Tajomstvá prírody (14. miesto zo 655 súťažiacich)
              • Marek Gabčo, 6.B - Expert na tému Dejiny, udalosti, umenie (44. miesto zo 483 súťažiacich)
              • Viktoria Lehotská, 6.B - Expert na tému Dejiny, udalosti, umenie (117. miesto zo 483 súťažiacich)

Všetkým srdečne gratulujeme a neúspešným žiakom prajeme budúci školský rok viac šťastia.

Mgr. Martina Hrabalová

• Dejepisná olympiáda preverila naše znalosti z histórie

• História nie je len minulosťou, ale tvorí aj súčasť dnešného moderného sveta“.
              Dejepisná olympiáda  je dobrovoľnou predmetovou súťažou jednotlivcov a priamo súvisí s výchovno-vzdelávacím procesom na školách. Jej poslaním je prehlbovať, rozširovať a upevňovať vedomosti z dejín.
              Olympiáda prispieva aj k vyhľadávaniu talentovaných žiakov s hlbším záujmom o dejiny.
              Naša škola sa už niekoľko rokov úspešne zapája do tejto súťaže v rámci školského a okresného kola. V minulosti sme dokonca dosiahli aj najvyššiu métu – účasť na celoštátnom kole.
              V decembri si zmeralo svoje sily v školskom ringu 18 „historikov“ 6. až 9. ročníka. 14. februára sa na okresnom kole s úlohami príslušného učiva ročníka, regionálnych dejín a monotematického celku popasovala Sara Masuda zo 6.A. Vyhrať boj s dejepisnými testami nie je jednoduché, ale Sare sa to podarilo, okresné kolo výborne zvládla a získala titul úspešného riešiteľa.
              Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v budúcnosti!
          • Lyžiarsky výcvik - 1. stupeň

• TOTO  NIE JE DOBRÉ, TOTO JE  SUPER…,
              skandovalo na svahoch lyžiarskeho strediska v Závažnej Porube  36 žiakov 2. a 3. ročníka. Mrazivé počasie, množstvo snehu, príjemní inštruktori lyžiarskej školy PEPESKI sa  v popoludňajších hodinách od 6. 2 . - 10. 2. 2017 venovali   deťom prekonávať strach,  učili prvým  krokom  na lyžiach,  vyjsť hore svahom na vleku  i   vzájomnej spolupráci  v skupine. Svoje schopnosti  predviedli v záverečnej jazde Tigríci, Lienky, Šmolkovia, Žabiaci a Slony. Spokojní boli najmä rodičia svojich ratolestí ale i inštruktori i pani učiteľky.
            • Školské kolo Chemickej olympiády

• Dňa 10. februára 2017 sa konalo školské kolo Chemickej olympiády. Svoje vedomosti si preverili tri žiačky z 9. A triedy: Majka Glončáková, Dominika Buchancová a Dianka Petruláková, ktoré sa stali úspešnými riešiteľkami.
              Srdečne blahoželáme a veríme, že nás budú dobre reprezentovať na okresnom kole.
          • Vyučovanie v maskách

• V magický dátum 2.2. išli deti do školy určite s radosťou. V tento deň si všetci žiaci vyučovanie spríjemnili. A bolo to hlavne preto, že sa konala zaujímavá akcia, a to vyučovanie v maskách. Na chodbách ste mohli stretnúť pirátov, väzňov, doktorky, vojakov, vešticu, či snehulienku.
              Všetci si na svojich maskách dali záležať, čo bolo vidieť najmä na promenáde, kde sa všetci žiaci školy spolu stretli, a navzájom mohli obdivovať svoje originálne masky. Nezaostávali však ani učitelia, ktorí v maskách odučili celý deň. Všetci, či už žiaci ale aj učitelia sa tešili príjemnej atmosfére a tento deň plný radosti si skutočne užili.
              Už teraz sa tešíme na budúci roksmiley. Všetkým to náramne pristalo, ale o tom sa už môžete presvedčiť sami...