• Fascinujúci svet hmyzu

• Výstavu s týmto názvom predstavilo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši.
              20 apríla sa jej zúčastnili žiaci 5. A a 6.A triedy.  Mali možnosť pozorovať vývinové štádiá hmyzu, ukážky živých exemplárov rôznych druhov pakobyliek a spoznať najväčší hmyz sveta, najrýchlejší hmyz žijúci na Slovensku, či najviac ohrozené druhy nášho hmyzu.
              V ďalšej časti programu videli, akým spôsobom sa hmyz preparuje a súťažili v poznávaní druhov hmyzu. Tí najšikovnejší si odniesli i odmenu - vypreparovaný hmyz.
            • Slávik Slovenska 2017

• 11. apríla sa čitáreň v našej škole rozospievala množstvom ľudových piesní.
              Deti od prvého po siedmy ročník si „pomerali“ sily v speve a verte, že pre porotu bolo veľmi ťažké vybrať z každej kategórie iba troch najlepších.
              Celkovo spievalo 39 žiakov a na prvých troch miestach sa umiestnili:

v I. kategórii:
              1. miesto: Karolko Stephany
              2. miesto: Natalka Le-Thi
              3. miesto: Anička Javornická Lilianka Maťašovská

v II. kategórii:
              1. miesto: Vaneska Mezovská Martinka Žáková
              2. miesto: Laurinka Vrbičanová
              3. miesto: Paťka Slivošová Kristínka Koreňová

Všetkým víťazom gratulujeme a zúčastneným ďakujeme za krásne spevavé popoludnie.
          • Hokejbal

• Od marca sa naši žiaci 1. a 2. ročníka stretávajú v telocvični na hokejbale. Od združenia Hokejové talenty dostali výstroj. Začiatky sú rozpačité. Malé rúčky si ešte nevládzu pozapínať prilbu, v rukaviciach sa strácajú a niektorí hráči musia ešte skrotiť aj hokejku. Nadšenie im však nechýba. 12. apríla sme už absolvovali prvý turnaj. Sily sme si zmerali s družstvami z Lipt. Jána, z Hýb a zo ZŠ Hradná v Lipt. Hrádku. Turnaj sa uskutočnil na multifunkčnom ihrisku v Liptovskom Jáne. Malých športovcov prišli podporiť aj naši úspešní hokejisti – Martin Cibák a Jozef Štümpel. My sme si vybojovali pekné druhé miesto. Odchádzali sme hrdí s ligotavými medailami.
              M. Bohumelová
          • Exkurzia v Mondi SCP

• Na hodinách chémie sme diskutovali o výrobe papiera. V piatok 7. apríla sme my, deviataci, navštívili Mondi SCP. Pán sprievodca nám rozdal reflexné vesty a oboznámil nás so základnými informáciami o závode. Dozvedeli sme sa, ako sa z listnatých stromov papier dostáva do požadovanej veľkosti a tvaru. Naučili sme sa veľa rôznych pojmov. Bolo tam veľmi teplo a počas exkurzie sme museli mať v ušiach štoplíky na ochranu sluchu, keďže výrobné stroje boli veľmi hlučné. Všetkým sa nám tam páčilo. Bola to zaujímavá skúsenosť. Získali sme nové poznatky a na vlastné oči sme videli, aká je výroba papiera zložitá a my s ním niekedy zbytočne plytváme.
              Marcelka Kollárová, 9. A
          • IQ olympiáda

• V prvom aprílovom týždni sa vyše 100 žiakov druhého stupňa zapojilo do súťaže IQ olympiáda. V nej si otestovali svoje schopnosti logicky uvažovať, spoznali svoje pamäťové schopnosti, preverili si samostatné vyvodenie logického úsudku či schopnosti rýchleho uvažovania. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 10 929 žiakov v rámci Slovenska, z toho 2 513 žiakov súťažilo v našom kraji. Najlepšie sa darilo Tomášovi Slamčíkovi a Patrikovi Hrabalovi, ktorí sa v celkovom hodnotení umiestnili lepšie ako 90% ostatných súťažiacich.
            • Úspešní matematici

• Naši šikovní šiestaci sa nedali zahanbiť ani v okresnom kole súťaže Matematická olympiáda. V kategórii Z6 obsadili znovu skvelé umiestnenie: Leo Slosiar získal plný počet - 18 bodov a vybojoval si 1. miesto (spolu s ďalšími 2 súťažiacimi). S miernou stratou - 1 bodom skončil na 4. mieste Patrik Hrabal. Chlapcom srdečne blahoželáme a ďalším 3 našim zúčastneným žiakom prajeme budúci rok viac úspechu.
          • Hviezdoslavov Kubín – obvodné kolo

• V dňoch 3. a 4. apríla 2017 sme sa s víťazmi školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín zúčastnili obvodného kola tejto súťaže v priestoroch CVČ v Liptovskom Mikuláši. V silnej konkurencii dosiahla v III. kategórii - poézia Marcelka Kollárová (9.A) výborné 3. miesto. Porotu zaujala svojím citlivým prednesom básne Genézis od Milana Rúfusa. Marcelke srdečne blahoželáme a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť!
              Mgr. M. Duriš
            • Skvelý výsledok v okresnom kole Pytagoriády

• 15.3. si piati naši postupujúci matematici zmerali sily v okresnom kole už 38. ročníka Pytagoriády. O ich kvalitách svedčí najmä umiestnenie šiestakov v kategórii P6: úžasné 1. miesto obsadil Leo Slosiar zo 6.B a 2. miesto Patrik Hrabal zo 6.A. Srdečne gratulujeme k skvelému umiestneniu a ostatným prajeme viac úspechov v budúcom ročníku.

• Deň otvorených dverí pre predškolákov

• Blíži sa čas zápisov pre budúcich prváčikov a ich rodičia sa zamýšľajú nad rozhodnutím, do akej školy bude moje dieťa chodiť. Škola je miestom, kde dieťa získava nielen vedomosti, ale aj rozvíja sociálne zručnosti, komunikáciu s druhými ľuďmi a prehlbovanie medziľudských  vzťahov. Voľba školy ovplyvní  život dieťaťa na niekoľko rokov. Práve preto, sme v dňoch 29. a  30. marca pootvorili dvere aj na našej škole. Na budúcich prváčikov čakalo mnoho aktivít a prekvapení, rodičia sa oboznámili s naším školským vzdelávacím programom, priestormi školy, využili čas na vzájomné rozhovory s pedagógmi o škole.
              Ďakujem všetkým pedagógom a žiakom, ktorí pripravili pre deti program so  zaujímavými a pestrými aktivitami, vďaka ktorým sme prežili krásne dve popoludnia. Pani kuchárkam vďaka za chutné občerstvenie.
              Všetkým rodičom ďakujeme za prejavenú dôveru a tešíme sa na zápis do 1. ročníka v dňoch 25. – 26. apríla od 8:00 do 17:00 hod.
              Mgr. Jana Hodorová, ZRŠ