• Najlepší tím turnaja a skvelé 5. miesto

• Po vyše mesačných prípravách, ktoré sa skladali zo stavania robota, jeho programovania, prípravy výskumného projektu na tému voda a celkového zblíženia kolektívu, sme dňa 14. decembra odštartovali našu cestu na samotnú súťaž First Lego League. Keďže to bola naša "premiéra" v tejto súťaži, sami sme netušili, čo na nás v Poprade čaká.
          • Pytagoriáda - školské kolo

• 13. a 14. decembra si 88 žiakov 3. - 8. ročníka zmeralo sily v školskom kole Pytagoriády. Úspešným riešiteľom sa stane súťažiaci, ktorý správne vyrieši 10 z 15-tich úloh v časovom limite 60 minút. Za každé ušetrené 4 minúty navyše môže získať bonusové body. Až 21 žiakov si vybojovalo postup do okresného kola.
          • Mikuláš

•  V stredu, 6. decembra, na Mikuláša, sme sa rozhodli ako každý rok my, deviataci chodiť po škole a rozdávať radosť, pozitívnu náladu a sladké odmeny pokiaľ boli deti dobré. Ak sa nám beťári priznali, dostali tiež odmenu a čerti sa postarali o to, aby skončili pomaľovaní uhlíkom.
              Po odmenení cukríkmi, alebo potrestaní uhlíkom nám ešte nejaké cukríky ostali, tak sme ich, ako Mikuláš zvykne, nechali deťom v topánkach.
               A s kľudným svedomím vám môžem povedať, že viac kolied, básničiek, riekaniek alebo pesničiek som nikdy v jeden deň nepočul, nakoľko všade bol niekto, kto mne ako Mikulášovi, niečo pekné povedal, zaspieval alebo zarecitoval.
               Pôvodne sme mali ísť my potešiť deti. Ale vďaka rôznym kresbám, tančekom, alebo úsmevom sme mali lepší deň aj my.
          • Mikulášsky volejbalový turnaj

• Opäť aj tento rok sme si pripomenuli a užili sviatok svätého Mikuláša formou  tradičného volejbalového turnaja, ktorý naša škola organizuje už deviaty rok. Na turnaji sme privítali družstvá Seniorov, ktorí nás vždy prekvapia svojou vitalitou, Rodičov a priateľov školy, ktorí chcú vždy uspieť a Učiteľov, ktorí sa im to snažia prekaziť. Víťaz nie je dôležitý, aj tak sa ním, tak ako každý rok, stali „šišky“ od našich skvelých kuchárok. Dôležité je, že nám tento  sviatok pripomína, aké je dôležité dávať radosť, aj keď len pekným slovom, gestom, či pohľadom. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalší ročník.
          • Vyhodnotenie kampane Červené stužky 2017

• V školskom roku 2017/2018 sa žiaci ZŠ s MŠ J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku po štvrtýkrát  zapojili do celoslovenskej kampane Červené stužky 2017. Predovšetkým my, učitelia, si uvedomujeme nevyhnutnosť informovať naše deti o tak závažnej problematike, akou nákaza vírusom HIV a šírenie AIDS je. Aj keď pozitívnych správ o možnostiach liečby  tejto choroby pribúda, naďalej ostáva AIDS „strašiakom“ 21. storočia.

• Týždeň boja proti drogám

• Každoročne v novembri si na Matejke pripomíname Týždeň boja proti drogám. Inak to nebolo ani tento krát. Naše pozvanie prijal náčelník MsP v Liptovskom Hrádku Mgr. Peter Čajka, ktorý besedoval so žiakmi 8. a 9. ročníka o rizikách požívania drog u mladistvých.

• Piataci v Tricklandii

• Pekný deň sme spoločne s piatakmi strávili v rozprávkovom svete Tricklandia v Starom  Smokovci. Žiaci boli očarení rozprávkovými postavičkami, ktoré vďaka mobilnej aplikácií  ožívali. Fotografovanie nemalo konca kraja. Naším cieľom ale nebola iba Tricklandia, ale práve spoločne strávený čas. Aby sme si mohli povedať svoje zážitky, príhody, ale aj boľačky, ktoré si naše deti nosia so sebou nevypočuté.  Bol to aj taký zoznamovací deň, ktorý nám pomohol nájsť si k sebe  bližšiu cestu. Pretože my chceme žiakov nielen vzdelávať, ale aj vychovávať, aby sa na našej škole cítili príjemne a vyrástli z nich úspešní šťastní ľudia. Nabudúce spoločne vyrazíme do hôr za zimnými radovánkami a všetci sa už teraz tešíme.

Pani učiteľky triedne