• Zápis do 1. ročníka

• V týchto dňoch bola školská  brána otvorená pre budúcich prváčikov, ktorí sa prišli zapísať do prvého ročníka na školský rok 2018/2019.  V príjemnej atmosfére  sa im  pani učiteľky z prvého stupňa individuálne venovali, zisťovali  ako sú pripravení na vstup do školy. Hravou formou a rozhovorom s nimi si všímali, ako zvládajú počítanie, orientáciu v priestore, či ovládajú názvy geometrických tvarov, poznajú farby, akú majú výslovnosť, či sa vedia správne vyjadrovať, aká je ich pozornosť. Všímali si rovnako aj ich emocionálnu či fyzickú zrelosť veľmi potrebnú na zvládnutie prvého ročníka. Za usilovnú prácu si odniesli darček, pamätný list, minilego a radosť z úspechu. Na naše veľké prekvapenie sme zapísali takmer 60 budúcich prváčikov. Z celkového počtu 5 rodičov uvažuje o odklade povinnej školskej dochádzky  na jeden školský rok. Traja predškoláci nastúpia do prípravného ročníka  ZŠI v Jamníku. V budúcom školskom roku by malo do prvej triedy zasadnúť 51 prváčikov. Na základe počtu zapísaných detí budeme v nasledujúcom školskom roku otvárať tri  triedy prvých ročníkov. Ďakujeme všetkým rodičom za prejavenú dôveru, že si pre svoje dieťa vybrali práve našu školu. Je to pre nás česť, ale i výzva naďalej školu zveľaďovať a viesť k ďalším úspechom.

• Beseda o včelách

• Pondelok 23. apríla bol pre deti 2.A a 2.B dňom príjemného stretnutia s pracovníkom TANAPu, ktorý deťom pútavo priblížil život včiel od vývinu včielky, cez všetky fázy jej života. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o matke - kráľovnej, včielkach robotniciach, trúdoch. Informoval žiakov o namáhavej práci včelára pri starostlivosti o úle, spracovaní medu, výrobe rámikov... Žiaci si vyskúšali niektoré z náradí a pomôcok včelára, pozreli si zaujímavý DVD film zo života včiel. Žiakom sa beseda veľmi páčila a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

• „Kľúče od zlatého mesta“

• Aj tento rok usporiadala Základná škola Pribinova v Zlatých Moravciach už po niekoľkýkrát súťaž „Kľúče od zlatého mesta“, ktorá sa skladá z dvoch častí, výtvarnej aj literárnej. Tento rok sa do súťaže zapojili aj naši žiaci. Cieľom súťaže bolo vzbudiť u žiakov výtvarnú ale aj literárnu tvorivosť so zameraním na výrazovú bohatosť slovenského jazyka, podnecovať fantáziu, estetické cítenie ale i budovanie kladného vzťahu k rodnému mestu, či dedine. Do literárnej časti prispeli svojou prácou: Maťka Žáková, Lucka Letošová, Matúš Iríček a Aďka Blšáková, vo výtvarnej časti:  Lenka Rajniaková, Paulína Rusinová a Kristína Šmihovská.

Všetkým žiakov ďakujeme za účasť a zároveň gratulujeme Matúšovi Iríčkovi za čestné uznanie, ktoré v tejto súťaži získal.

• Divadelná Žilina

• Za posledné obdobie sa akoby roztrhlo vrece s rôznymi divadelnými predstaveniami. Aj preto sme neváhali, využili bezplatnú vlakovú dopravu a blízkosť „divadelnej“ Žiliny. Kultúrny zážitok rozhodne stál za to!

S našimi piatakmi sme sa po prebratí tematického celku „Bábkové divadlo“ rozhodli svoje teoretické vedomosti premietnuť aj do praktickej roviny. Vybrali sme si predstavenie s názvom „Trafená hus“, v ktorom sa herci s veľkou dávkou humoru dotýkali tém ako hľadanie zmyslu života či šťastia, ktoré nás môže stretnúť, keď to najmenej čakáme.

So staršími žiakmi, konkrétne s ôsmakmi, sme si užili predstavenie „Kto chytá v žite“ podľa legendárnej literárnej predlohy od amerického spisovateľa J. D. Salingera. Spoločne s hlavným hrdinom Holdenom sme sa zamýšľali nad rôznymi problémami dospievajúcich, ktoré nie sú naprieč desaťročiami veľmi odlišné.
            • THE DARK TRIP – CESTA DO TMY

• Dňa 23. marca 2018 sme sa zúčastnili (žiaci 8. a 9. ročníka) veľmi úspešného projektu moderného protidrogového multimediálneho divadla THE DARK TRIP  pod záštitou primátora nášho mesta Mgr. Branislava Trégera, PhD.

Všetci sme boli vtiahnutí do jedinečného autobiografického príbehu, ktorý herec Martin Žák prežil, napísal a ktorý odovzdáva ďalej. Hlavnou myšlienkou divadelnej inscenácie sú drogy a protidrogová prevencia podaná atraktívnym a motivačným spôsobom, ktorý okrem prevencie dodáva nádej na lepší život.

Ď A K U J E M E!

• Okresné kolo chemickej olympiády

• Dňa 23. marca 2018 sme sa zúčatnili  okresného kola chemickej olympiády, v ktorej súťažilo 32 žiakov z 10 škôl.

Naši šiesti deviataci Livia Chlepková (8. miesto), Tomáš Slamčík (9.  až 10. miesto), Miriam Chovancová (11. miesto), Veronika Voskárová (12. až 13. miesto), Diana Balcová (14. miesto) a Simona Nikoléniová (26. miesto) veľmi dobre  preukázali nielen svoje teoretické vedomosti, ale aj praktické zručnosti a stali sa úspešnými riešiteľmi.

Srdečne im blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Tvorivé dielne

•     Ako sme prežili posledný predprázdninový deň? Úžasne!

Najskôr sme si pripomenuli Deň učiteľov reláciou v školskom rozhlase, kvietkom a poďakovaním všetkým učiteľom od  deviatakov.

No a potom sme naštartovali naše tvorivé bunky a vytvorili sme krásne jarné dekorácie k Veľkej noci. Ako sa nám darilo si pozrite vo fotogalérii.

Všetkým Vám prajeme príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dňa 27. 3. sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy, Hviezdoslavov Kubín, pre žiakov 2. - 4. ročníkov. Recitátori a diváci sa stretli v čitárni, kde žiaci mali možnosť odprezentovať a vypočuť si ukážky literárnych diel. Súťažiaci boli výborne pripravení a porota veru mala opäť náročnú úlohu vybrať najlepších.

Rovnako ťažkú úlohu mali aj porotcovia na II. stupni, kde sa školského kola zúčastnilo skoro 30 žiakov. Svoje recitačné ukážky predviedli pred spolužiakmi, ktorí im nielen držali palce, ale ich aj odmenili zaslúženým potleskom.