• Výchovný koncert – LETart

• 14.05.2024 15:59
          • V jeden upršaný deň sme sa my, prvostupniari, vybrali do kultúrneho domu na výchovný koncert „ CESTA DO NEZNÁMA.“
            Atmosféra bola úžasná, ktorá bola umocnená spevom, tancom a zábavou. No najdôležitejšie bolo, že sme „cestovali“ po celom Slovensku. Pri „návšteve“ miest, hradov, zámkov, vyhliadkových veží, vrchov, štítov..., sa ujo spevák „zahral“ na učiteľa a trošičku nás aj skúšal. Porozprávali sme mu povesť o Trenčianskom hrade a Hrade Beckov. Bol veeeľmi prekvapený, no zároveň potešený, pretože sme správne odpovedali na všetky jeho otázky.
            Na koniec sme si všetci spoločne zaspievali, zatancovali a poďakovali za úžasný zážitok... a že, „Cesta do neznáma“? Vôbec nie. Veď naše krásne Slovensko poznáme veľmi dobre aj vďaka takýmto skvelým ľuďom z LETart – u.
            Aj naši veľkáči si koncert užili so všetkým, čo k tomu patrí. Boli vlny, silný potlesk, krásny spev, smiech, ale aj slzy a hlboké zamyslenia v hlavách Matejkáčov... Samotný názov predstavenia "Medzi nami" vypovedá o dôležitosti ľudskosti, vzájomného porozumenia, múdrosti, pokory, úcty a vďaky medzi všetkými ľuďmi. Žiaci si pripomenuli mnoho rozhodujúcich momentov a udalostí v dejinách Slovenska, časy dávno minulé a ťažké, neľahký život našich starých a prastarých rodičov. Často sa dnes na to zabúda v online dobe, bohatej na všetko materiálne a plnej konzumnej spoločnosti. Páni hudobníci nás v dobrom slova zmysle prinútili o tom porozmýšľať, ako si vážiť to, čo máme a najmä odovzdávať dobro a lásku MEDZI NAMI....

• 12.05.2024 20:16
          • Vo štvrtok 9. mája 2024 sa slniečko na nás usmievalo už od skorého rána a tak sa všetci  naši Matejkáči so svojimi pani učiteľkami vybrali von s cieľom venovať tento deň našej Zemi.
            Malí i veľkí si zobrali pracovné rukavice, vrecia na odpadky, tí starší i pracovné nástroje a pustili sa do čistenia a skrášľovania nielen areálu  školy, ale celého nášho krásneho mestečka. Každý svojím dielom prispel k zlepšeniu  životného prostredia, prejavil tak úctu a rešpekt voči prírode i našej planéte, ktorú si musíme chrániť.
            Pri tejto príležitosti nám na školskom dvore pribudol lánik. Bude slúžiť deťom v ŠKD  na pestovanie rôznych rastliniek. Naučia sa tak starať sa o svoju vlastnú malú záhradku. Veríme, že táto aktivita bude pre naše deti prospešná, získajú nové zručnosti,  skúsenosti a prinesie im radosť z dobre vykonanej práce.
            Za finančnú podporu ďakujeme Komunitnej nadácii Liptov, za výrobu a pomoc pri jeho inštalácii firme ESOX- PLAST s.r.o.

• DEŇ ZEME V ŠKD

• 09.05.2024 18:06
          • Deň Zeme si naši žiaci pripomínali v ŠKD počas celého minulého týždňa. Venovali sme ju našej Zemi a v konečnom dôsledku aj nám všetkým. Rozprávali sme sa o našej planéte, o tom, že aj Zem má svoj sviatok a prečo ho oslavujeme. Deti si zopakovali vedomosti zo sveta rastlín a zvierat, zručnosti z triedenia odpadu. Vyskúšali si poznávanie prírodnín hmatom, na školskej záhrade zachraňovali živočíchy a malých obyvateľov v tráve. Cieľom našich aktivít bolo pripomenúť deťom aké dôsledky má ľudské správanie na životné prostredie, diskutovať o možných nápravách a preventívnych riešeniach a ochrane prírody, no najmä jej poznávaní.
            ŠKD Deň Zeme
          • Sviatok slova

• 07.05.2024 18:59
          • V pondelok 6. mája 2024 sa v Mestskej knižnici v Liptovskom Hrádku konalo milé podujatie "Sviatok slova" spojené s vyhlásením najaktívnejších čitateľov a prezentáciou recitátorov z hrádockých základných škôl. O hlavnej myšlienke podujatia, že láska ku knihám začína už v detstve, nás presvedčili všetci zúčastnení. Za Matejku poéziu a prózu predniesli naši úspešní recitátori: Krištofko Hanko (3.A), Lenka Ilavská (4.B), Alicka Makarová (5.A) a Karolínka Petríková (7.A). V čitateľskej výzve v najmladšej kategórii zvíťazila Miška Pekárová (3.A) a v staršej kategórii Simonka Lehotská (6.A), k čomu im srdečne gratulujeme a všetkým žiakom ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy. :-)
          • Sviatok svätého Floriána

• 06.05.2024 20:57
          • Dňa 04. mája si hasiči na celom Slovensku pripomínajú sviatok sv. Floriána – patróna hasičov.
            Pri tejto príležitosti si 3. mája príslušníci Dobrovoľných hasičských zborov pripravili ukážky činností, prezentácie techniky, odborné výklady a súťaže. Žiaci si mohli vyskúšať ochranné obleky, zhadzovať vodou plechovky, navíjať hadice či skúsiť prekonať prekážkovú dráhu. Na každého žiaka po zdolaní úlohy čakala sladká odmena. Ďakujeme všetkým členom Dobrovoľných hasičských zborov, že nám ukázali aké krásne, ale zároveň náročné povolanie je byť hasičom.