• Karnevalová diskotéka

• 11.02.2024 16:35
          • Dňa 7.2.2024 ŠKD zorganizovalo pre deti karnevalovú diskotéku v maskách. Výborná atmosféra roztancovala všetky deti. Nálada bola vynikajúca až tak že sa im nechcelo ísť domov. Tešíme sa na budúci rok.

• 11.02.2024 11:56
          • V stredu 7.2.2024 bol na našej Matejke neobyčajný deň. Konečne prišiel dlho očakávaný karneval! Do školských lavíc zasadli superhrdinovia, princezné, zvieratká, čarodejnice, šašovia...Všetci sme sa pripravili zodpovedne. Dokonca aj naši učitelia sa zmenili na zaujímavé bytosti (čarodejnice, turisti, rockeri, Majster N, horolezci,  doktori, sestričky, aj Máša so svojím medveďom), ktoré svojím vzhľadom potešili a pobavili našich žiakov. Najzaujímavejšie masky sme ocenili, samozrejme dostali maličkú sladkú odmenu. Všetci sme si to veľmi užili a už teraz sa tešíme na ďalší karneval.
          • Ples Matejky

• 08.02.2024 20:23
          • Fašiangy sú obdobím karnevalov, zábav, plesov. A tak sme tento rok obdobie fašiangov spríjemnili všetkým tým, ktorí sa chceli zabaviť. Naša škola zorganizovala okrúhly 15. ročník plesu Matejky v priestorch LPJ – Gastro Urban restaurant. V krásne vyzdobenej sále, vo farbách našej školy, hostí privítala pani riaditeľka. Po úvodnom vystúpení tanečného klubu Jessy a folklórneho súboru Cindruška sa tanečný parket zaplnil a prázdny nezostal po celý večer. O dobrú náladu a príjemnú atmosféru sa postaral DJ Steve. Ďakujeme všetkým hosťom, zamestnancom školy a zamestnancom LPJ – Gastro Urban restaurant, za vytvorenie pravej a príjemnej fašiangovej atmosféry na 15. plese Matejky.
          • DARČEK LÁSKY PRE SENIOROV

• 21.12.2023 21:45
          • Vyčarovať úsmev, potešiť, rozospievať, obdarovať a byť jednoducho len spoločníkom a priateľom na pár minút! Aké jednoduché a zároveň pre mnohých aj vzácne! Veľa starých ľudí trpí zdravotnými  ťažkosťami,  sú osamelí a okrem toho je im aj smutno na duši......
            Naši Matejkáči neváhali a rozhodli sa navštíviť ZARIADENIE PRE SENIOROV SČK v Liptovskom Hrádku, kde je až 20 takýchto ľudí len so skromnými túžbami aspoň niekoho vidieť a porozprávať sa. Veselá kôpka detí z Matejky so spevom vianočných kolied, so srdečnými úsmevmi vstúpili do priestorov polikliniky a potešili aj mnohých prítomných návštevníkov. Pekne ustrojené, pripravené tetušky a ujovia zo zariadenia SČK si spoločne s nimi aj zaspievali a s úprimnou radosťou prijali pripravené darčeky lásky spolu s pozdravmi, vyrobenými žiakmi. Po rozhovore s pani sestričkami sme spoločne uzavreli predvianočnú dohodu o spolupráci, že si to zopakujeme nielen v predvianočný  čas, ale aj počas iných sviatkov v roku. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa za tento dar darov.....myslieť aj na iných ľudí a odovzdávať len DOBRO a ÚSMEV!!!
          • Vyčarujme psíkom krajšie Vianoce

• 21.12.2023 21:13
          • Aj tento rok sme so žiakmi na technike a výtvarnej výchove vyrábali a tvorili výrobky so zámerom, že budú súčasťou nášho „ Vianočného obchodíka“. Robili sme voňavé mydlové košíčky, anjelikov z vlny, domčeky na dvere, pozdravy drevené obrázky, vianočných škriatkov, stromčeky a iné milé drobnosti.
            Žiaci si ich potom mohli kúpiť pre svojich blízkych. Užili sme si pri tom mnoho pekných momentov a úsmevných chvíľ. Všetko to bolo s jedným zámerom, aby sme našu radosť a lásku, ktorú deti pri tvorení vkladali do svojich výrobkov poslali ďalej.
            Do hrádockého útulku posielame sumu 540 euro spolu s granulami pamlskami, dekami, uterákmi, čistiacimi prostriedkami a hračkami. Ďakujeme všetkým rodičom a žiakom, ktorí sa do akcie zapojili.
            Veríme, že aj takouto formou sa nám darí vychovávať z detí ľudí, ktorí budú mať svoje srdcia otvorené,  a že toto zrniečko lásky, ktoré sme zasiali v nich bude rásť ďalej.
            S úctou učitelia z Matejky