• Škola v prírode „Počúvadlo“

• 10.06.2017 22:51
        • V týždni od 29. mája do 2. júna sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili pobytu Škola v prírode na Počúvadlianskom jazere. V horskej chate Hron sme prežili krásne  štyri dni plné poznatkov, zábavy hier a športu.
          Tu sú dojmy žiakov:

• Prvý deň bol zoznamovací. Rozdelili sme sa do tímov podľa farby: zelená – Zelení páni a modrá - Hrádockí piráti. Vymaľovali sme si vlajky a vymysleli  sme si bojový pokrik. Na druhý deň sme navštívili  Banskú Štiavnicu a Kaštieľ Svätého Antona. V stredu sme vystúpili na vrch Sitno, kde sme plnili zaujímavé úlohy. Okúpali sme sa aj v jazere. Vo štvrtok sme navštívili Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici.  V rámci popoludnia nám animátorky  Zuzka a Magdalénka pripravili veľa zaujímavých hier a súťaží. Mali sme aj nočnú misiu, opekačku a každý večer disko.

Domov sme si odniesli veľa nezabudnuteľných zážitkov.

Kristián, Tobias, Matej, Marián

Zažili sme tu kopec srandy. Najviac sa nám páčili súťaže. Mali sme najlepšie animátorky.  Páčil sa nám výlet na Sitno. Okúpali sme sa aj  v jazere. Veľa zaujímavých poznatkov sme sa dozvedeli o práci v bani.

Karol, Jakub, Tomáš

Ja som vďačná, že som tu mohla byť. Mali sme tu preveľmi dobré animátorky: Žužu a Madulu. Bolo tu s nimi fajn, lebo vždy vymysleli super program. Som vďačná za pána zdravotníka, ktorý ochotne každému vždy pomohol. Ďakujem pani učiteľkám, že nám vymysleli pekné výlety a exkurzie.

Sofia Navrátilová

Prvýkrát som  bola v Kaštieli Svätého Antona. Páčili sa mi bohato zariadené salóny pôvodným starobylým nábytkom. Zaujala legenda o  symbolike kalendára, ktorá znázorňovala  4 vchody - 4 ročné obdobia, 7 arkád – 7 dní v týždni,  12 komínov  - 12 mesiacov v roku, 52 izieb -  52 týždňov v roku a 365 okien – 365 dní v roku. V závere sme si prezreli aj poľovnícku expozíciu zvierat.  Romanka

V škole v prírode bolo všetko super. Na každý deň sme mali pripravený bohatý a zaujímavý program. Vždy popoludní sme sa tešili na aktivity s našimi animátorkami. Všetci sme zdolali vrch Sitno. Cestou sme sa oboznámili s legendami o tomto vrchu. Na jeho vrchole sme hľadali kód k pokladu. Nezabudol na nás ani pán prevádzkar, ktorý pre nás pripravil  opekačku. Ďakujeme aj pani kuchárkam za chutné a obedy a večere.  Tajuplné a trochu aj strašidelné bolo v bani. Hlavne vtedy, keď na chvíľku vypadlo svetlo, sme zistili, že práca v bani bola náročná a nebezpečná.

V piatok  posledný deň  sme sa ešte zastavili v Žiari nad Hronom, kde sme navštívili planetárium. Prezreli sme si videofilm o Slnečnej sústave, doplnený s prednáškou. Keďže bolo pekné počasie mohli sme pozorovať  aj povrch Slnka so slnečnými škvrnami.

Týždeň ubehol veľmi rýchlo a domov sme si odniesli množstvo zážitkov, informácií a krásnych spomienok.

Martinka, Vaneska, Karin, Ninka a Anička