V pondelok 1.6. 2026 sme na Matejke oslávili medzinárodný deň detí. Napriek nepriaznivému počasiu sme si užili deň plný smiechu, pohybu a dobrej nálady. Na chodbách, v odborných učebniach a v telocvični bolo rozmiestnených 17 stanovíšť (9 pre 1. stupeň a 8 pre 2. stupeň), takže sa naša škola premenila na jedno veľké hravé ihrisko. Súťažilo sa po triedach, no tentoraz nešlo o víťazov ani o ceny. Hlavným cieľom bolo spolu sa zabaviť, zažiť niečo nové a posilniť vzťahy v triedach. Žiaci sa s nadšením presúvali medzi stanovišťami, skúšali rôzne úlohy a povzbudzovali svojich spolužiakov. Na každom stanovišti ich čakala iná aktivita – niekde sa skákalo, inde hádzalo, v ďalších učebniach sa riešili úlohy na šikovnosť či rýchle myslenie. Atmosféra bola veselá, hlučná a plná energie. Do súťaží sa zapojili aj učitelia, preto bola zábava ešte väčšia. Veľké poďakovanie patrí všetkým učiteľom a žiakom 8. ročníka, ktorí sa podieľali na príprave a organizácii tohto dňa. Vďaka nim žiaci prežili nezabudnuteľný deň, ktorý im zostane v pamäti ešte veľmi dlho.