Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že slávnostné ukončenie školského roka bude dňa 30. júna 2022:
- 1. stupeň o 8:00
- 2. stupeň o 9:00
Slávnosť sa uskutoční v školskej telocvični.
Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že slávnostné ukončenie školského roka bude dňa 30. júna 2022:
Slávnosť sa uskutoční v školskej telocvični.
Vo štvrtok, 30. júna 2022, bude v prevádzke len ranná ŠKD, poobedná ŠKD nebude. Po prevzatí vysvedčení pôjdu žiaci domov. Ďakujeme za pochopenie.
Míli učitelia, rodičia, žiaci a priatelia školy. Chceme sa Vám poďakovať za každý jeden poslaný hlas. Tentokrát nám to v súťaži nevyjde (bodové rozdiely na prvé miesto sú priepastné) a preto sme sa rozhodli zvyšnými nezahlasovanými hlasmi podporiť inú školu v našom regióne, odkiaľ prichádzajú žiaci aj k nám. Ide o ZŠi pre žiakov - s narušenou komunikačnou schopnosťou - s poruchami reči - Jamník 42. Ak ešte disponujete nejakými hlasmi, môžete ich podporiť. Ďakujeme za pochopenie.
16.-17.jún výlet očami žiakov:
- Boli to príjemné strávené dni v prírode so spolužiakmi.
- Cestou tam a späť sme mali príjemnú prechádzku.
- Chata bola prekrásna, aktivity zábavné.
- Na tento výlet nezabudnem, bolo super.
- Priniesol som si veľa zážitkov, program bol zábavný.
- Veľa sme sa nasmiali.
- Útulné izby, skvelý program.
- Tých 24 hodín sme využili na maximum.
- Rada by som sa tam ešte vrátila.
- Za ten úsmev, smiech a lásku ďakujeme
Výlet 9.B Stará Lesná očami triednej:
Bolo to milé stráviť tento výlet s tak úžasnými žiakmi ako ste vy.
Ďakujem aj mojim kolegyniam, za ich pomoc a obetavosť.
Verím, že nám bolo všetkým fajn a spomienky nám budú ešte dlho vyvolávať smiech na perách. S láskou „Mamča“.
V stredu 15. 6. bola 1. B a 1. C na výlete v skanzene v Pribyline. Zárukou vydarenej akcie bolo krásne počasie. Deti sa previezli na vláčiku, prešli po náučnom chodníku, poprezerali si staré domčeky. Medzi nimi bola i historická škola. No a každý správny výlet sa končí nákupom suvenírov.
Výlet 3.ročnik 15. jún bol dlho očakávaným dňom pre všetkých tretiakov,ktorí boli na výlete v Spišskej Novej Vsi. Ráno sme nastúpili do dvoch autobusov a vydali sme sa na cestu. Počasie nám celý deň prialo a slniečko sa na nás usmievalo. My sme sa smiali a zabávali pri divadelnom predstavení Janko Hraško v ozajstnom divadle, ktoré niektorí navštívili po prvýkrát. Po vystúpení sme zamierili do ZOO, kde sme videli rôzne exotické zvieratá, ktoré sa nám krásne ukazovali vo svojich príbytkoch. Unavení a plní zážitkov sme sa vrátili späť do Liptovského Hrádku. Už teraz sa tešíme na ďalšie super zážitky.
V tomto školskom roku sa do medzinárodnej súťaže pre žiakov základných a stredných škôl - Matematický klokan, ktorej vyhlasovateľom je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži zapojilo 69 našich žiakov. 11. apríla žiaci 1. stupňa počas 45 minút riešili 18 zaujímavých úloh rôznej náročnosti, žiaci 2. stupňa mali na riešenie 24 úloh až 60 minút. V konkurencii tisícok rovesníkov na Slovensku sa nestratili a viacerí z nich získali aj veľký diplom úspešného riešiteľa:
Srdečne gratulujeme a veríme, že aj v budúcom školskom roku sa naši žiaci rozhodnú zmerať si svoje sily v tejto zábavnej súťaži.
V piatok, 27. mája 2022 sa v Liptovskom Mikuláši konala prehliadka literárnej tvorby a recitačného umenia detí a mládeže Liptova „Rázusovie Vrbica“.
Tento ročník bol venovaný 200. výročiu narodenia básnika Janka Kráľa.
Našu školu úspešne reprezentovali žiačky siedmeho ročníka. V prednese poézie Martinka Grešová a Charlote Mária Kollárová, s vlastnou tvorbou v kategórii próza Terezka Fridmanová.
Všetky dievčatá boli porotou ocenené, Charlotte získala „Cenu Márie Rázusovej-Martákovej“ - najvyššie ocenenie v recitačnom umení.
Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa radosti z vlastnej literárnej tvorby a recitačného umenia.
"Nikdy neprehrám. Buď vyhrám, alebo sa poučím. Keď zlyhám pri prekážke, vstanem a skúsim to znova. Múdrejší, silnejší a rýchlejší. Nikdy sa neprestanem snažiť a nikdy sa neprestanem učiť!"
V tomto duchu sa 18 žiakov našej školy 3.6.2022 postavilo na štart prekážkového behu na Štrbskom Plese. Z 10 škôl sme obsadili krásne 4 miesto. Nikto neprehral, každý vyhral aspoň sám nad sebou. Aj tak mnohí prekvapili vynikajúcimi výsledkami:
1. miesto: Matej Podhorský, Nella Trégerová, Lukáš Hnilica
2. miesto: Ľuboš Skladal, Matúš Kaliský
3. miesto: Kristína Juríková
4. miesto: Karol Kaliský, Barbora Badáňová
Srdečne gratulujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
Vo štvrtok, 2. júna, sa naši siedmaci vydali po stopách dávnych baníkov. Slovensko a jeho silné tradície v oblasti ťažby drahých kovov a rúd nás podnietili k návšteve kráľovského banského a minciarskeho mesta – Kremnice. Počas niekoľkých hodín sme mali jedinečnú možnosť prezrieť si Kremnickú mincovňu, ktorá aj v súčasnosti razí mince pre zahraničnú klientelu; prezreli sme si Expozíciu Mincovne a neobišli sme ani Mestský hrad s pôvodným opevnením a neskorogotický kostol sv. Kataríny. Pri prechádzke mestom sme sa pristavili pri 20 metrov vysokom morovom stĺpe, zablúdili sme do Uličky slávnych nosov a dokonca niektorí navštívili tradičnú cukrársku výrobňu Kremnických krumpľov.
Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Banskej Bystrici. Naše kroky viedli k Pamätníku SNP a odtiaľ sme sa vybrali do centra mesta, aby sme uvideli známu Hodinovú vežu, Barbakan i Kamennú fontánu. Výlet sme zakončili zastávkou v nákupno-zábavnom centre Europa SC.
Veselá vrava a smiech v autobuse boli pre nás všetkých jasným signálom, že exkurzia a výlet v „jednom“ sa vydarili. Tak opäť o rok a za novým poznaním!
Dňa 27.5.2022 naši šiestaci absolvovali cestu do Martina, do Centra popularizácie fyziky, kde si doslova na vlastnej koži odskúšali, ako funguje fyzika. Deti rady experimentujú, rady pozorujú, ako pokusy prebiehajú a ešte radšej ich skúšajú samy. A práve toto im umožnil dlhoročný popularizátor fyziky, pán Jozef Beňuška. Všetkých prostredníctvom pútavých a nenáročných experimentov vtiahol do tohto, pre mnohých žiakov náročného a ťažko pochopiteľného predmetu a pretavil prvotné obavy či neistotu žiakov na zábavu. Pre šiestakov bola exkurzia hrou, no zároveň splnila hlavný cieľ – pútavou formou sa priblížiť fyzike a čo – to si z jej veľkého bohatstva aj odniesť.
M.J.
V utorok, 24.5.2022, sa žiaci 2.C a 1.A vybrali na školský výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi.
Z Liptovského Hrádku nás "vyprevádzali" kvapky dažďa, no v ZOO nás privítalo slniečko a prebúdzajúce sa exotické zvieratá: zadumaný orangutan, zvedavá ťava, zívajúci lev, či cvičiaci a rýchlo kráčajúci medveď, veselé opice, pestrofarebné vtáky, hrozivo vyzerajúci krokodíl, či prekvapený leguán a iné zaujímavé zvieratá. Zahrali sme sa veselú hru Medúzy, kúpili si zmrzlinu i darček na pamiatku. Radostná bola cesta nielen tam, ale aj domov, pretože aj z autobusu sme videli veľa zaujímavého.
Do Hrádku sme dorazili zdraví a šťastní a už teraz sa tešíme na Deň detí, ktorý si znovu s radosťou užijeme.
Vážení rodičia,dňa 30. 5. 2022 sa v čase od 14:30 do 17:00 budú konať celoškolské pohovory. Na výsledky svojho dieťaťa sa budete môcť informovať u konkrétneho učiteľa. Bližšie informácie Vám poskytnú triedni učitelia.
Ahojte, Matejkáči,
dňa 17.5. 2022 sme boli na exkurzii Červenô jabĺčko v skanzene v Pribyline. Pani Richterová nám rozprávala, ako sa máme starať o ovocné stromy, ako ich chrániť a hovorila nám o výsadbe pôvodných lokálnych odrodách ovocných stromov, ktoré pochádzali z Liptova i krajových zo Žilinského kraja. Bola veľmi milá a poskytla nám množstvo informácií o jabloniach, hruškách i slivkách. Vo vozovom dome sme vypracovávali pracovné listy. Úlohy boli zábavné. Najviac nás pobavili názvy stromov: Borovinka, Belica, Jadernička a Sračka alebo Sralka. Na slove pomológia sme si šli polámať jazyk.
Dozvedeli sme sa. že domčeky, ktoré sú tu postavené sú len kópie zo zaplavených domčekov pod Liptovskou Marou. Prešli sme sa aj po novom náučnom chodníku. Niektoré informácie o lesných živočíchoch nás prekvapili, napr. včela za svoj krátky život vyrobí lyžičku medu. A my ju zjeme na jeden hlt.
Projekt Červenô jabĺčko vyhlásila v jeseni Nadácia VÚB v rámci programu „ Pomôžte svojej komunite“ s cieľom vybudovať ovocný sad s pôvodnými krajovými odrodami ovocných drevín v areáli múzea. Tohto projektu sa zúčastnili i naši spolužiaci Peter a Pavol Richterovci, ktorí vyhrali pre našu triedu pekné dopoludnie v skanzene. Fotografovali, skúmali stromy v Dovalove a zaslaný materiál i s jablkami odovzali Liptovskému múzeu v Ružomberku.
Nakoniec sme sa odfotili pri starej čerešni. Ďakujeme!
Žiaci 4.B triedy
Powered by aSc EduPage