Koniec školského roka si žiaci 7. ročníka spríjemnili školským výletom do Košíc, ktorý spojil poznávanie prírody aj histórie. Prvou zastávkou bola Botanická záhrada UPJŠ, kde na žiakov čakal fascinujúci svet rastlín z rôznych kútov planéty. Najväčším lákadlom však bola výstava živých tropických motýľov. Farebné motýle voľne poletujúce medzi návštevníkmi vytvorili neopakovateľnú atmosféru a mnohým sa podarilo pozorovať ich z bezprostrednej blízkosti. Po návšteve botanickej záhrady sa žiaci vydali objavovať historické centrum Košíc. Obdivovali majestátny Dóm svätej Alžbety, najväčšiu gotickú katedrálu na Slovensku, Kaplnku svätého Michala, Urbanovu vežu, Uličku remesiel s kostolom reformovanej cirkvi, Národné divadlo a zastavili sa pri obľúbenej Spievajúcej fontáne, ktorá patrí medzi symboly mesta. Výlet priniesol množstvo nových poznatkov, zážitkov a spoločných chvíľ so spolužiakmi. Domov sme sa vracali unavení, ale plní dojmov, úsmevov a krásnych spomienok na deň strávený v jednom z najkrajších slovenských miest.