A je to tu! Konečne sme sa dočkali zaslúženého koncoročného výletu a spolu so žiakmi 3. ročníka sme sa vybrali do krásneho prostredia Oravy. Našou prvou zastávkou bol majestátny Oravský hrad, ktorý sa hrdo týči vysoko nad riekou Orava. Počas prehliadky sme sa dozvedeli množstvo zaujímavosti o jeho histórii, obdivovali starobylé miestnosti či nádherné výhľady do okolia a zdolali takmer 700 schodov. Po návšteve hradu sme sa presunuli k Oravskej priehrade. Plavba loďou bola pre všetkých výnimočným zážitkom, keď sme si užívali čerstvý vzduch, slnko a vietor vo vlasoch, ktorý dodával celej plavbe pocit slobody a dobrodružstva. So smiechom sme sledovali vodnú hladinu aj okolité kopce. Našim cieľom bol Slanický ostrov umenia, kde sme si prezreli zaujímavé expozície ľudového umenia a sochy. Výlet bol plný radosti, poznania a pekných chvíľ, ktoré určite splnili všetky naše očakávania.