Besedy a prednášky
Ako sa správať bezpečne na 1. stupni
- 16.03.2023 19:52
- Naši najmenší Matejkáči - prváčikovia sa spolu s pani policajtkou kpt. Mgr. A. Poljakovou porozprávali o tom „Ako sa správať bezpečne“ a v pondelok 13.3. dokončili svoju prácu na tomto projekte. Zistili množstvo odpovedí na zaujímavé otázky o dopravnej výchove, slušnom správaní, tiesňových linkách a možno aj pre nich životne dôležitých veciach. Milá teta a naša veľká pomocníčka z Policajného zboru v L. Mikuláši vysvetlila aj žiakom 4. ročníka trochu bližšie pojem „Šikanovanie a násilie s ním spojené“. Veľmi pekne ďakujeme, prevencie nikdy nie je dosť, takže my sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.
- viac
Preventívne aktivity na 2. stupni
- 23.02.2023 20:14
- Často si ani neuvedomujeme s akými nástrahami a nepríjemnými náhodami sa môžeme stretnúť na internete, na sociálnych sieťach, pri komunikácii s priateľmi, pri e-nakupovaní a všetkých podobných aktivitách.Práve o nebezpečenstvách internetu, nenávistných prejavoch a hrozbách nám porozprávali koordinátorky z odboru prevencie kriminality MV SR zo Žiliny. Besedu absolvovali žiaci celého 6. a 7. ročníka. Milé tety zo Žiliny našich žiakov veľmi pochválili za pohotové odpovede, vzájomnú komunikáciu a príjemnú atmosféru. Žiaci 9. ročníka si vypočuli zaujímavé informácie na tému obchodovania s ľuďmi. Čoskoro ich čaká reálny život a možnosť zarobiť si na rôznych brigádach, preto tieto poznatky sú pre nich viac ako užitočné.Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa na budúce stretnutie.Pozorová
- viac
Beseda o finančnej gramotnosti
- 05.02.2023 19:55
- So siedmakmi preberáme tému Percentá. Z tohto dôvodu sme si 30. januára pozvali do školy p. riaditeľku pobočky Primabanky v L. Hrádku - Moniku Beňovú. Spolu so svojou kolegyňou prišla porozprávať našim siedmakom rôzne informácie z oblasti finančnej gramotnosti. Po prednáške žiaci dostali priestor na vlastné otázky, ktoré im ochotne zodpovedala. Na záver ich čakal malý testík, či si z prednášky niečo zapamätali, spolu so sladkou odmenou. Ďakujeme im za ochotu rozšíriť vedomosti našich žiakov v tejto dôležitej oblasti.
- viac
Zdravie nás baví
- 27.11.2022 11:21
- Vo štvrtok, 24. novembra, sa naši deviataci zúčastnili vzdelávacieho projektu „Zdravie nás baví“. Študenti Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši odborov praktická sestra a masér sprostredkovali našim žiakom informácie o poskytovaní prvej pomoci a o preventívnych postupoch proti kriveniu chrbtice. Pútavou formou spojenou s praktickými ukážkami mali žiaci možnosť získať informácie priamo od osôb, ktoré sú im vekom blízke. Ako môžete vidieť z fotografií, žiakov ukážky zaujali, aktívne sa zapojili do uvedených aktivít a preverili si získané vedomosti aj v praxi.
- viac
Krása matematiky v dláždení
- 09.11.2022 21:10
- V rámci Týždňa vedy a techniky bola u nás RNDr. Emília Halušková, CSc. z Matematického ústavu SAV. Navštívila tretiacke a štvrtácke triedy v rámci prírodovedy.
SAV znamená Slovenská akadémia vied a pracujú v nej vedci mnohých vedných odborov. Má logo s troma lipovými listami. Pani doktorka nám povedala, že každý deň sa stretávame s tým, čo skúmajú vedci zo SAV. Konkrétne nám to ukázala na vajíčku, mede a slzách. Ďalej sme navrhovali dláždenie a rozpoznávali mnohouholníky, ktoré sme tam použili. Mnohým vznikli naozaj pekné obrázky!
Deti mali z hodiny zážitok, dozvedeli sa veľa nových informácií od ozajstnej vedkyne. Ďakujeme pani Haluškovej za zaujímavosti a vedomosti, ktoré nám odovzdala a tešíme sa na jej ďalšiu návštevu v našej škole. - viac