• Spoločný metodický deň zamestnancov Matejky na Prednej Hore

• 04.09.2022 15:29
          • Ešte pred začiatkom školského roka učitelia, vychovávatelia a asistenti našej školy okrem absolvovania príprav k úspešnému štartu do nového školského roka navštívili Odborný liečebný ústav psychiatrický na Prednej Hore. Aj žiaci 9. ročníka pravidelne už niekoľko rokov zavítajú do tejto liečebne, kde zažijú nezabudnuteľné momenty počas besied s psychoterapeutom a pacientom, ktorý im vyrozpráva svoj životný príbeh. Náš matejkársky kolektív vycestoval do krásneho prostredia Muránskej planiny a nádherných priestorov historickej budovy, kde si vypočul hlboké myšlienky a množstvo užitočných informácií na tému Varovné príznaky užívania psychoaktívnych látok v detstve a Poradenstvo v oblasti závislostí zamerané na detský vek. Pre súčasnú dobu, v ktorej žijeme, sú to témy viac ako do neba volajúce.....Závislosti sú všade okolo nás, a nechceme pred nimi zatvárať oči. Nikdy nie je neskoro človeku, dieťaťu, príbuznému, známemu, neznámemu podať pomocnú ruku, vypočuť, pochopiť. A aj my Matejkáči sa snažíme, aby z našej školy bolo cítiť nielen vôňu nových skriniek, pomôcok, namaľovaných stien, ale aj vôňu človečiny!!!
          • Keď ILUSIA nie je ilúzia

• 30.06.2022 21:55
          • Dočkali sme sa. Druhý pokus bol úspešný. V stredu 29. júna sme zavítali do zábavnej galérie „klamov“ v Liptovskom Mikuláši, do ILUSIE. Užili sme si hodinku zábavy a smiechu. Ak ste tam ešte neboli, využite prvú možnú príležitosť a určite tam zájdite. Stojí to zato!
            Žiaci 7. A s pani učiteľkou triednou
          • Stará Lesná - školský výlet 9.B

• 20.06.2022 15:24
          • 16.-17.jún výlet očami žiakov:
            - Boli to príjemné strávené dni v prírode so spolužiakmi.
            - Cestou tam a späť sme mali príjemnú prechádzku.
            - Chata bola prekrásna, aktivity zábavné.
            - Na tento výlet nezabudnem, bolo super.
            - Priniesol som si veľa zážitkov, program bol zábavný.
            - Veľa sme sa nasmiali.
            - Útulné izby, skvelý program.
            - Tých 24 hodín sme využili na maximum.
            - Rada by som sa tam ešte vrátila.
            - Za ten úsmev, smiech a lásku ďakujeme
            Výlet 9.B Stará Lesná očami triednej:
            Bolo to milé stráviť tento výlet s tak úžasnými žiakmi ako ste vy.
            Ďakujem aj mojim kolegyniam, za ich pomoc a obetavosť.
            Verím, že nám bolo všetkým fajn a spomienky nám budú ešte dlho vyvolávať smiech na perách. S láskou „Mamča“.

• Rozlúčkový koncoročný výlet 9A

• 17.06.2022 15:10
          • V zátiší hôr, krásna chata tíško driemala, na deviatakov „ákov“ čakala.
            Nad ňou najkrajší z tatranských štítov – dôstojný Kriváň jediný.
            Vedľa nej strieborná riava Belá a les krásnej prírody plný.
            Kotlíkový guláš pravý, opekačka, karty, lopta, hry kolektívne,
            noc prebdená a prerozprávaná veľmi kvalitne.
            Pohoda, žiadna škola, slnko, oddych, úsmev na tvári.....
            To bola rozlúčka s Matejkou ako sa patrí!
            Pani učiteľka triedna Pozorová ďakuje všetkým žiakom 9A triedy za príjemné a bezproblémové spoločne strávené chvíle.
          • Prváci v Pribyline

• 17.06.2022 15:06
          • V stredu 15. 6. bola 1. B a 1. C na výlete v skanzene v Pribyline. Zárukou vydarenej akcie bolo krásne počasie. Deti sa previezli na vláčiku, prešli po náučnom chodníku, poprezerali si staré domčeky. Medzi nimi bola i historická škola. No a každý správny výlet sa končí nákupom suvenírov.