• Geografická olympiáda

• V piatok 19.1. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Zúčastnilo sa jej 108 žiakov, pričom sa súťažilo v troch kategóriách. Olympiáda bola rozdelená na dve časti – teoretickú a praktickú časť. V teoretickej časti žiaci uplatnili svoje vedomosti a svoj všeobecnovzdelávací rozhľad. V praktickej časti mohli žiaci pracovať s atlasom a ďalšími povolenými pomôckami. Tu sú postupujúci v každej kategórii:
              G kategória (5. ročník):
              1. miesto – Vladimír Mezovský 5.C
              2. miesto – Ondrej Navrátil 5.C
              3. miesto – Lucia Kňavová 5.A

F kategória (6. a 7. ročník):
              1. miesto – Lukáš Hnilica 7.A
              2. miesto – Damián Papán 7.C
              3. miesto – Marián Banáš 7.C

E kategória (8. a 9. ročník):
              1. miesto – Katarína Pristovšeková 9.C
              2. miesto – Timea Sajtaková 8.A
              3. miesto – Martin Šubjak 8.A

Ďakujeme všetkým zúčastneným a postupujúcim prajeme veľa šťastia v ďalšom kole J

• Biologická olympiáda kat. C – školské kolo

• Tento mesiac sa uskutočnilo školské kolo Biologickej olympiády kategórie C on-line formou. Olympiády sa zúčastnilo 43  žiakov 8. a 9. ročníka, z nich 38 bolo úspešných riešiteľov. Najlepšie si s úlohami poradili Lea Šimeková z 8.A, Ela Šupalová z 9.A a Martin Šubjak z 8.A. Lea a Ela postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční vo februári.
              Úspešnými riešiteľmi s vysokým bodovým ziskom boli aj R. Košíková, V. Kekešová(obe 8. A), T. Straková (8. B), D. Budovec (9. A), Z. Halahijová (9. B), S. Krutá, A. Pristovšeková (obe 8. B), D. Ilavská (9. B), S. Oravcová, L. Sládeková (obe 8. A), A. Javornická, T. Bobrik (obaja 9. A).
              Všetkým našim žiakom srdečne blahoželáme.

• Okresné kolo olympiády z nemčiny

• Srdečne blahoželáme Sophii Valo z 5.C a Sofii Krutej z 8 B. Žiačky úspešne reprezentovali našu školu. Sophia Valo 1. miesto 1A kategória a postup do krajského kola Sofia Krutá 6. miesto 1B kat. Ďakujeme dievčatá a držíme palce v ďalšom kole. Mgr. Kňazovická Adriana
          • Lyžiarsky v Oraviciach

• autori: žiaci siedmych ročníkov

Prišla nám raz krásna správa,
              na známosť sa siedmakom dáva,
              v januári na lyžiarsky sa ide,
              každý balí do kufra čo príde.
              Každý deň sa lyžujeme,
              srandu tu aj zažijeme.
              Kopce zdolávame na lyžiach,
              z lanovky je super výhľad.
              Na obed sa tešíme,
              že sa dobre najeme.
              Kúpanie je sranda veľká,
              baví sa aj učiteľka.
              Celú noc sme nespali,
              obludy tu chrápali.
              Na lyžiarskom super je,
              každý si to užije.
          • Dejepisná olympiáda – školské kolo

• 7. decembra 2023 sa na základnej škole konalo školské kolo Dejepisnej olympiády v kategórii D (8. ročník) a v kategórii C (9. ročník). Zmerať si vedomosti z histórie sa rozhodlo 29 žiakov. Všetci zvládli test skladajúci sa z troch častí (úlohy z učiva daného ročníka, úlohy z vybraného monotematického celku a úlohy z regionálnej histórie) úspešne. Najmä žiaci z 9. ročníka, ktorí už majú skúsenosti s olympiádou, ukázali vynikajúce vedomosti. Aj ôsmaci svojimi výsledkami potvrdili, že ich dejiny zaujímajú. Súťažiacim, ktorí budú našu školu reprezentovať v okresnom kole, prajeme veľa chuti do ďalšieho (náročného) štúdia historických materiálov a veríme, že budú vo vyššom kole súťaže rovnako úspešní ako na domácej pôde.

Výsledky:

Kategória D:  1. miesto – Lívia Sládeková

2. miesto – Tereza Straková

3. miesto – Martin Šubjak

Kategória C:  1. miesto – Polina Yelahina

2. miesto – Klára Uličná

–  Daniela Ilavská

3. miesto – Dávid Budovec

• Astroshow

• Geografický týždeň v našej škole pokračoval v predvianočnom období príchodom Astroshow. Navštívili ju žiaci piateho aj šiesteho ročníka, ktorí si túto aktivitu veľmi užili. Planetárium im zábavnou formou poskytlo nové informácie o vesmíre, ktoré doposiaľ nevedeli. Už teraz sa nevieme dočkať nových podujatí 😊.
          • Travelistan

• Ešte pred Vianocami sme s deviatakmi stihli zažiť skvelú akciu. Spolu so žiakmi sme sa boli pozrieť na prednáške chlapcov z TRAVELISTANu, na ktorú sme si odskočili do Liptovského Mikuláša. S nimi sme sa mohli preniesť do iných krajín sveta. Pripravili si pre nás tému Kultúrne rozdiely sveta a Slovenska. Dostali sme pár cestovateľských rád aj inšpiráciu k tomu, aby sme spoznávali svet. Bol to skvelý deň, pre nás iný, ako tie ostatné 😊.