• Európsky týždeň športu je tu!

• Tento týždeň je určený naozaj pre každého, bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň telesnej zdatnosti.
              Hlavnou témou je výstižné „BeActive“ – činorodosť, ktorá má nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne.

Aktívni sme boli aj my. V stredu 13.9.2023 žiaci našej školy absolvovali pešiu túru do Liptovského Jána ku Kadi a späť. Pri peknom slnečnom dni nám padlo vhod osvieženie z prírodného prameňa pri Borovej Sihoti.

Veľkým zážitkom pre niektorých bolo kúpanie sa v prírodnom prameni v obci Liptovský Ján.
              Po krátkom oddychu a občerstvení nasledovala cesta späť do školy, kam sme sa vrátili všetci živí a zdraví.
              Veríme, že si všetci odniesli pekné zážitky. Už teraz sa tešíme na podobné športové aktivity.
              .

Športu zdar!

• Dni mesta a Matejka

• 8 -9. septembra sa konali v Liptovskom Hrádku Dni mesta a Hornoliptovský jarmok. Atmosféru nám spríjemňoval kultúrny program mnohých účinkujúcich.
              Naša Matejka sa predstavila vo veselom, spevavom a tanečnom čísle. Veríme, že nacvičený program sa všetkým páčil, keďže bol odmenený obrovským potleskom.
              Kolektív Matejky 🍀
          • Adaptačné dni v 5. ročníku

• Prvé dni v školskom roku 2023/24 si naši piataci užili ešte bez učenia a domácich úloh. V rámci adaptačných dní, vzájomného spoznávania sa a upevňovania nových kolektívov absolvovali so svojimi novými triednymi učiteľkami návštevu hasičskej stanice v Lipt. Hrádku, opekačku na Borovej Sihoti a športové hry pri Haligande. Spoločné chvíle s novými spolužiakmi priniesli mnoho zážitkov, skúseností a mnoho zaujímavých informácií pre triedne pani učiteľky. Piatakom želáme veľa chuti do učenia, veľa dobrých kamarátov a najmä veľa zdravia!
          • Metodický deň pedagogických zamestnancov

• Naši zamestnanci sa na konci augusta zúčastnili odbornej prednášky a veľmi hodnotnej diskusie na tému „Vplyv pedagóga na žiaka“ v nádhernej oblasti Muránskej planiny v liečebni na Prednej Hore. Možno viacerým okamžite napadne myšlienka, ako sa učitelia boli „preliečiť“ a s úsmevom to budú posúvať ďalej. Mnohí si neuvedomujeme dôležitý význam učiteľa v živote každého žiaka a to, aký vplyv má učiteľ, vychovávateľ a v dnešnej dobe aj asistent na naše deti. Aby to všetko fungovalo správne a efektívne, aby sme aj v našej Matejkárskej veľkej rodine dokázali tvoriť jeden celok, aby sme každý z nás pridali ruku k dielu, často aj neviditeľnú, je potrebné stále sa vzdelávať, mať otvorené oči ku každej téme, vypočuť si a zažiť realitu aj na vlastnej koži. Pretože ruku na srdce, s čím dnes bojujú najviac naše deti a možno aj my dospelí? Mobil, internet, facebook, žuvacie tabaky, fajčenie, alkohol, depresie, počítačové hry, virtuálny svet, energetické nápoje, sladkosti, nadváha, alebo naopak strata váhy a podobne... A kolektív Matejky si nezatvára oči ani pred týmito problémami a vyvíja čo najväčšiu snahu ako sa stať vyrovnaným a fungujúcim tímom aj vďaka pestrosti, ktorú do neho všetci vnášajú. S úsmevom sa určite na Prednú Horu ešte vrátime a budeme sa naďalej vzdelávať aj v ďalších dôležitých oblastiach nášho života.
          • Strieborná priečka v letnom biatlone

• Slovenský pohár v letnom laserovom biatlone sa konal 9.9.2023 v Banskej Bystrici. Krásne 2.miesto pre Lukáša Hnilicu, po vynikajúcom behu, ale nesústredenej streľbe s 2 chybami a stratou 1,4s na víťaza, Nikolka Hnilicová s čistou streľbou a skvelým behom skončila na 5.mieste, Amy Tamara Hanusová s 1 chybou v streľbe skončila na 10.mieste, s 1 chybou v streľbe Ondrej Navrátil skončil na 7.mieste, s 2 chybami v streľbe Oliver Šeďo skončil na 7.mieste.
              K super výsledkom srdečne gratulujeme!