• Lyžiarsky výcvik -  2. ročník
            • Lyžiarsky výcvik - 2. ročník

• Zasnežené kopce, príjemná mrazivá teplota, dobrá nálada nechýbali k tomu, aby sa začal lyžiarsky kurz pre 2. ročník. Opalisko sa stalo na tri dni dočasným pôsobiskom pre lyžiarov a nelyžiarov. Kurz sa rozbehol naplno, všetkým sa darilo, začiatočníci si vyskúšali aj väčší kopec a pokročilejší adrenalín sa strmšom kopci. Unavení, veselí a plní radosti sa naši druháci snažili naučiť čo najviac. A keďže sa nepodarilo kurz pre choroby dokončiť, už teraz sa druháci tešia na tretí ročník, keď sa na Opalisko vrátia o čosi už šikovnejší a lyžovanie dotrénujú.

• Výborné umiestnenie v Školskej snowboardovej lige

• Siedmak David Krajči sa 10.1. zúčastnil prvého kola súťaže organizovanej Ministerstvom školstva - Školskej snowboardovej ligy. V kategórii starších žiakov do 15 rokov si vybojoval v slalome skvelé 3. miesto a v snowboardcrosse tiež výborné 4. miesto.

V 2. kole, ktoré sa konalo 25.1.2018 sa Davidovi pri zvýšenej konkurencii podarilo získať v slalome pekné 5. miesto a v snowboardcrosse 6. miesto.

Tretie kolo, ktoré sa konalo v Deň zaľúbených - 14.2.2018 sa Davidovi podarilo znovu v slalome obhájiť skvelé 3. miesto a v snowboarcrosse skončil na 5. mieste.

K úspechu mu gratulujeme a želáme veľa šťastia do posledného kola.
          • Finančná gramotnosť na Matejke

• Porozumieť základným pojmom v oblasti finančníctva a sveta peňazí, či orientovať sa v oblasti finančných inštitúcií patrí k návykom, ktoré by mali žiaci získať už v škole. Preto sme pre žiakov 7. ročníka zariadili besedu s pracovníkom miestnej banky, počas ktorej ich oboznámil s pojmami týkajúcimi sa bankovníctva. Na záver ešte čakal na žiakov kvíz, ktorý dokázal, že počúvali veľmi pozorne. Veríme, že aj tento krok bude viesť k zlepšeniu ich finančnej gramotnosti.

vyučujúce matematiky

• Lyžiarsky kurz Oravice

• Od 14.1.2018 do 19.01.2018 sme absolvovali lyžiarsky výcvik na druhom stupni. Išli sme na osvedčené miesto - Ski park Oravice. Počasie nám prialo, aj nám nasnežilo čerstvého snehu, čo odcenili najmä začínajúci lyžiari, ktorí získali väčšiu istotu na svahu.

• Chemická olympiáda – školské kolo

• 9. februára 2018 si svoje vedomosti prevereli naši deviataci v školskom kole Chemickej olympiády: Diana Balcová (9.A), Lívia Chlepková (9.B), Veronika Voskárová (9.A), Miriam Chovancová (9.A), Tomáš Slamčík (9.B), Simona Nikoléniová (9.B) a Slávka Vítková (9.A), ktorí sa stali úspěšnými riešiteľmi.

Našim „chemikom“ srdečne blahoželáme a veríme, že nás budú dobre reprezentovať v okresnom kole.

• Expert geniality show

• 30. novembra si 22 žiakov II. stupňa preverilo svoje vedomosti v súťaži Expert geniality show. 3 šiestaci, 7 siedmakov a 5 ôsmaci a 7 deviatakov súťažilo v kategóriách Tajomstvá prírody, Svetobežník, Mozgolamy, Do you speak English? a Spoločnosť kedysi a dnes. Tento rok sa podarilo získať titul Expert 7 žiakom.
            • Úspešní riešitelia okresného kola matematickej olympiády

• 24. januára si dvaja naši piataci - Lenka Šubjaková a Matej Pozor z 5.A zmerali sily so svojimi rovesníkmi v okresnom kole matematickej olympiády. V tejto náročnej súťaži, kde je dôležitý nielen výsledok, ale aj zdôvodnenie riešenia, boli obidvaja úspešní. Srdečne im gratulujeme.
          • Vyučovanie v maskách

• Stalo sa  už tradíciou, že počas fašiangového obdobia sa naši žiaci zmenia na tvory nevídané. Tak tomu bolo aj 1. 2. 2018. Deň pred polročnými prázdninami si deti spríjemnili vyučovaním v maskách. To, ako si to užili, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.